Bilgi@kumbaravan.com

0 555 639 94 91

Nedir?

Nasıl?

Başvuru

Yaz

İletişim

7 Sanat

Nedir?

DuvarKumbaravan, Kumbaravan.com, dolayısıyla da Aynen Entertainment 'a bağlı, kâr amacı olmayan, kültür ve sanatı üretenler ile, üretilen kültür ve sanatın ulaştığı halkımızı; kültür ve sanatı geliştirmek, sinerji yaratmak amacıyla bir araya getiren, Ekim 2017'de faaliyete başlayan sosyal bir girişimdir.

#KültürSanatDuvarı 'nın amacı; Seyirciler ve okuyucular, izledikleri etkinlikler ya da okudukları kitaplar hakkında duvara görüş, eleştiri yazıları yazarak direk olarak kültür ve sanatı üreten insanlara ulaşma fırsatı yakalamakta olup onlara, ürettikleri kültür ve sanat hakkında geri bildirim sağlamış olmaktadırlar. Aynı zamanda üreticilerin cevapları da şüphesiz aynı şekilde yayınlanarak etkileşim gerçekleşecek ve daha iyi kültür ve sanat üretimi gerçekleşmesi sağlanacaktır. Bu bağlamda seyirci ve okuyucu memnuniyetinin sağlanması amaçlanmaktadır.

Sosyal medya'da yazılan yazılardan #KültürSanatDuvarı'nın farkı şudur ki; küfür, hakaret, haksız itibarsızlaştırmaya izin verilmeksizin sadece kültür ve sanatı geliştirmek odaklı eleştiri ve yorumlara yer verilebilmektedir. Aynı şekilde eleştiri ve yorumlara gelen cevapların da seyirci ve okuyucu memnuniyeti sağlanmasına yönelik olması gerektiği telkin edilmektedir.

18 yaş üstü tüm halkımız başvuru yaparak, 18 yaş altı bireylerin ise öğretmenleri aracılığıyla başvuru yaparak duvarda yazıları yayınlanabilmektedir.

Nasıl?

Sosyal Girişimci

Şivan Adalı

DuvarKumbaravan,"Sürdürülebilirlik" bakış açısıyla kurduğum sosyal bir girişimdir.

Ülkemizde, Kültür & Sanatın gelişmesiyle, daha çok bireyin Kültür & Sanatla buluşmasıyla, millet olarak kalkınabileceğimize inanıyorum. UniKumbaravan, OkulKumbaravan ve BursKumbaravan sosyal girişimler ile yakaladığımız başarıyı öğrenci olmayan bireyleri de kapsayacak şekilde büyütmek adına hayata geçen bir sosyal girişim DuvarKumbaravan.

En önemli özelliği ise; kültür ve sanatı üreten insanların, ürettikleri kültürün ve sanatın kendilerini hiç tanımayan insanlarca etkileşime girdiğinde kendilerine geri bildirim sağlamasına aracılık etmesi ve geri bildirimlere cevap imkanı sunmasıdır. Bu etkileşim sırasında bize düşen en önemli sorumluluk şeffaf ve objektif olarak görüşleri -amaca uygun olması kaydıyla- aynen aktarmak.

Zira sosyal medyanın geldiği seviye maalesef günümüzde açıkça gözlemlenmektedir.

#KültürSanatDuvarı bir sosyal medya mecrası değildir, özelliklerini taşımamaktadır.

Başvuru

Gelişmelerden haberdar olmanız için sosyal medya hesaplarımız aracılığıyla bizi takip etmenizi rica ediyoruz ;

Instagram'da Takip;

Twitter'da Takip;

Daha fazla kişiye daha fazla kişiye ulaşmak adına, sizden yalnızca bir Tweet atmanızı rica ediyoruz;

  BİLMENİZ GEREKENLER

1- Başvurunuzun olumlu sonuçlanması doğrultusunda, #KültürSanatDuvarı 'nda sizi tanıtan bir profil oluşturmanız gerekmektedir. Profilinizde yer alacak bilgiler şöyledir;

 

    a- Güncel bir fotoğrafınız, geniş açı ile çekilen, vesikalık, özçekim vb. formatların dışında olması gerekmektedir.

    b- Niyet yazınız, neden #KültürSanatDuvarı'na yazmak istediğinizi anlatan yazınız.

    c- Mesleğiniz

    d- İsteğe bağlı olarak; kişisel web sayfa adresiniz, sosyal medya adresleriniz, iletişim bilgileriniz.

 

2- Yazdığınız her yazınız, size özel açılan profil sayfasında yayınlanacaktır, dilerseniz buradan, yazılarınızı sosyal medya hesaplarınızda ve diğer mecralarda paylaşabilir kaynak olarak gösterebilirsiniz.

3- Yazıdığınız her yazınız, etkinliklerin ya da kitapların profilinde de diğer yazılan yazılar ile birlikte ayrıca yer alacaktır.

4- Yazdığınız yazıları kaldırma, silme şansınız maalesef bulunmamaktadır, ancak düzeltme yapabilirsiniz. Düzeltme olarak ayrıca belirtilerek yayınlanacaktır.

5- Yazdığınız yazılar tarafımızca, küfür, hakaret, haksız itibarsızlaştırma, karalama vb. sosyal medyada yaşanan sıkıntılara karşı gözden geçirilecektir. Talebiniz doğrultusunda; yayınlanamayan, çıkarılan bölümler hakkında size net bilgi verilecektir. Kaynak belirtilmesi doğrultusunda tüm bölümler, yazılarınız yayınlanacaktır. Amaç; doğru, dürüst, şeffaf ve net olarak Kültür ve Sanat üreten kurumlara geri bildirimde bulunmaktır.

6- Yazdığınız yazılar, sosyal medya hesaplarımız aracılığıyla etkinlik sahipleri, yazarlar, yönetmenler, oyuncular, müzisyenler, sanatçılar, yayınevleri ile paylaşılacaktır. Bu bağlamda hızlı, net ve şeffaf olarak kendilerine ulaşma fırsatı bulacaksınız. Cevapları isterlerse memnuniyetle yazınıza ek olarak yayınlanacak ve size bilgi verilecektir.

7- Yazılarınız karşılığında herhangi bir ücret hiç bir yazara ödenmemekte, taahhüt edilmemektedir. Yazılarınızı gönderdiğinizde tüm telif vb. haklarınızı Duvar.Kumbaravan.com'a devretmiş olursunuz. Duvar.Kumbaravan.com etkinlik sahipleri yayınevlerinden herhangi bir gelir elde etmemekte olup tamamen sosyal bir girişimdir.

8- Bizimle 0555 639 94 91 numaralı telefondan ve whatsapp hattından, bilgi@kumbaravan.com adresinden 7 gün 24 saat iletişim kurabilirsiniz.

9- Aşağıdaki başvuru formunu doldurarak başvuru yapmanızı rica ederiz.

Yazar Başvuru Formu

Gerekli

Gerekli

Gerekli

Gerekli

Gerekli

Gerekli

Gerekli

Gönderiliyor...

Hata oluştu, ilgileniyoruz..

Başvuru formunuz gönderildi :)

Gerekli

Gerekli

Gerekli

Gerekli

Gerekli

Yukarıda yer alan iletişim ve kişisel bilgileriniz, size çeşitli fırsatların sağlanması, reklam, satış, pazarlama, anket ve benzeri elektronik iletişim yapılması, aynı zamanda diğer iletişim mesajlarının gönderilebilmesi için, tüm bilgilerin toplanmasına, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. Bilgilerinizin, aynı amaçlarla, Aynen Entertainment, Kumbaravan ve tüm diğer grup markalarıyla da paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. Bilgiler size sağlanacak hizmet kalitesini arttırmak amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, ilgili yasalar hükümlerine riayet eden 3. Kişi ve kurumlarla, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır.

Yaz

Bu bölüm, başvurusu olumlu sonuçlanan üyelere özeldir.

Form gönderiliyor...

Sunucu bir hatayla karşılaştı.

Yazınız Gönderildi : )

İletişim

Mesajınız Gönderiliyor...

Bir hata oluştu.. İlgileniyoruz..

Mesajınız Gönderildi... : )

0 555 639 94 91

Bilgi@kumbaravan.com

Kadıköy, İstanbul, Türkiye

E-Bültene abone olun, tüm faaliyetlerimizden haberdar olun!

0 555 639 94 91

Bilgi@Kumbaravan.com

Gönderiliyor...

Hata oluştu..

İlgileniyoruz..

Gönderildi   : )